Moskova terör saldırısında ölü sayısı 37’e çıktıc

4

Moskova’nın Domodedovo Havalimanı’nda 24 Ocak’ta meydana gelen terör saldırısında ölü sayısı 37’e yükseldi. Olayda 180 kişi de yaralanmıştı.

Rusya Sağlık ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, Domodedovo’ya gerçekleştirilen terör saldırısında yaralanan bir vatandaşın hayatını kaybettiği belirtildi. Açıklamada, "Havalimanındaki terör olayından zarar gören bir yaralı vatandaş 24 Şubat sabah saatlerinde kaldırıldığı Sklifosovski hastanesinde hayatını kaybetti. Yaralının durumu çok ağırdı" denildi.

Rusya Başsavcılığı Soruşturma Komisyonu saldırıyı ülkeye bağlı İnguşetya Cumhuriyeti kökenli Magomed Yevloyev'in (20) gerçekleştirdiğini belirlerken, erkek kardeşi Ahmed Yevloyev (23) ve kız kardeşi Fatma Yevloyeva'la (16) birlikte toplam 4 kişiyi göz altına almıştı.

Kavkaz Center adlı bir internet portalında yayımlanan bir videoda kendini sözde Kafkas Emiri olarak ilan eden ayrılıkçı lider Doku Umarov, Domodedovo terör eylemini üstlenmiş ve yeni saldırılarla Moskova'yı tehdit etmişti.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan