Moskova'da market girişinde intihar eylemi; 1 ölü (YENİLENDİ)

0

Rusya'nın başkenti Moskova'nın kuzey doğusunda Peteroçka marketin yakınında elindeki bombayı patlatan eski polis görevlisi yaşamını yitirdi. Saldırıda başka ölü ve yaralı olmadığı belirtiliyor.

Rus haber ajanslarında yer alan bilgilere göre lüks Range-Rover marka jipini park ettikten sonra, marketin giriş kapısına gelen eylemci elindeki bombanın pimini çekerek patlattı. Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre eylemcinin bir şeyler söylediği ve sonrasında da el bombasını patlattığı belirtiliyor.

Rusya güvenlik güçleri saldırıyı gerçekleştirenin eski polis görevlisi Yevgeni Yurov olduğunu açıkladı. Eylemin gerekçesi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, olayla ilgili inceleme başlatıldı.

patlama_foto_2Life.ru'da yer alan bilgilere göre eski polis görevlisi eşi ile tartıştığı ve sonrasında yakında bulunan marketin önüne giderek intihar ettiği kaydediliyor.

Haber portalına bilgi veren tanıklardan biri Yurov'un intihar etmeden önce kendisi ile görüştüğünü, video görüntü çekmesini istediğini söyledi. Tanık eylemcinin kendisinden olay yerinden uzaklaşmasını istediğini de belirtti.

Faruk Akkan, Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan