Rusya’da kuyumcu soygunu kameraya yansıdı

25

Rusya’nın İrkutsk kentinde bir kuyumcuya yönelik silahlı soygun girişimi güvenlik kamerasına yansıdı. Güvenlik güçleri, kentte iki haftada dördüncü kuyumcunun soyulduğuna dikkat çekiyor.

Sibirya’nın İrkutsk kentinde suçlular bir kuyumcuyu gündüz vakti silahları ile soydu. Ellerindeki silahla tezgahtar bayanı yere yatmasını emreden gaspçılar 1,5 milyon rublelik altın ve değerli takıları alarak olay yerinden kaçtı. İrkutsk Bölge Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcüsü İnga Şaydurova, iki haftada kentte dört kuyumcunun soyulduğunu belirtti.

Emniyet Sözcüsü, "Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülere bakılırsa dört soygun olayının da aynı çete tarafından yapıldığını tahmin edebiliriz. Yöntem aynı" dedi.

Güvenlik kamerasında saldırganlarından birinin kuyumcunun kapısında nöbet tuttuğunu, diğerinin ise vitrini silahla kırarak altınları çantaya topladığı görülüyor. Suçlular arkalarında hiçbir iz kalmaması için mağazaya aşırı kokulu kimyasal madde de bırakıyor. Olayın ardından ise güvenlik güçleri mağazaya giriyor. Rus basını çetenin profesyonel olduğuna işaret ediyor.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

{dmotion}xhae04_rusyayda-kuyumcu-soygunu-kameraya-yansydy_news{/dmotion}