Rus papaz, RuTube'u kötü ruhlardan arındırdı

31

Rus Papaz, “kötü ruhları çıkarabilmek için” Rusya’nın YouTube'u sayılan RuTube'un ofisi ve çalışanlarını kutsadı. RuTube, papaz tarafından kutsanan ilk Rus internet video servisi olarak da tarihe geçti. Cihan’a konuşan Servis yetkililerine göre ofislerini yakın zamanda müftü ve haham da ziyaret edecek.

Rusya Ortodoks Kilisesi’nden papaz Viktor, RuTube ofisini ziyaret ederek çalışanlar dahil ofis oda ve teknik malzemeleri kutsadı. Papaz “kötü ruhları ofisten çıkarırken” RuTube teknik elemanları, kutsal su damlalarının teknik ve elektronik malzemelere zarar verebileceği hususunda uyarıda da bulundu.

Papaz Viktor ise, “Merak etmeyin, teknik detaylardan elbet anlıyoruz. Rusya Ortodoks Kilisesi papazlarla temas ve iletişim kurabilmek için artık epey zamandır internet kullanıyor” diye espriyle elemanların endişesini yatıştırdı.

Kutsamanın ardında konuşma yapan RuTube Teknik Daire Başkanı Yevgeniya Kukuşkina, teknik aletlere zarar gelmediğini belirtti. Cihan’a konuşan RuTube Genel Yapımcısı Yuri Degtyarev, "Ofisimizde kötü ruhların biriktiğine inanıyoruz. Bunları ancak din yetkilileri temizleyebilir. O yüzden kiliseye başvurduk. Yakın zamanda Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynutdin ve Rusya Baş Hahamı Adolf Şaeviç’in hayır duasını alabilmek için davet edeceğiz. Kendilerine resmi yazıyla başvurduk" dedi.

RuTube'u Rusya’da ayda 10 milyondan fazla kişi ziyaret ediyor.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan