Medvedev’in oğlu Deep Purple’la gitar çaldı

40

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev’in oğlu İlya, efsanevi İngiliz rock grubu Deep Purple ile gitar çaldı.

Dmitri Medvedev 33 yıldır sadık hayranlarından olduğu Deep Purple rock grubunu Gorki'de bulunan devlet rezidansında konuk etti. Rezidansta gruba özel verilen yemeğe Medvedev'in oğlu İlya Medvedev de katıldı. Ria Novosti'ye açıklamalarda bulunan ismi açıklanmayan kaynak İlya'nın daveti izleyen basının ayrılmasından sonra rock grubu ile birlikte gitar çaldığını söyledi.

Medvedev müzisyenlere demir perde zamanından beri grubun en fanatik hayranlarının Rusya’da olduğunu söyledi. Buna karşılık grubun solisti Ian Gillan şaka olarak küçüklüğünde Rusya devlet başkanının ve polislerin yaşlı insanlardan oluştuğu düşündüğünü ifade etti.

45 yaşında olan Medvedev ise grubun fanları arasında yaşlı politikacılar ve devlet başkanları gibi insanların dışında da hayranlarının olduğunu belirterek örnek olarak 15 yaşında oğlunu tanıttı. Medvedev, “İlya sadece dinlemeyi değil, çalmayı da seviyor” demesi üzerine Deep Purple İlya'yı birlikte gitar çalmayı teklif etti.

İlya Deep Purple'ın yanı sıra Linkin Park, The Beatles, Splin ve Maşina Vremeni gibi grupları dinlediğini ifade etti.

İlya ayrıca hobileri arasında futbol, kitap okuma, teknik yenilikler ve bilgisayar oyunları olduğunu açıkladı.

Medvedev 2009 yılında gazetecilerle bir sohbetinde, kendisinin ve oğlunun bağımlılıkları arasında farklar bulunduğunu ve birçok genç insan gibi oğlununda alternatif  rock gruplarına hayranlık duyduğunu dile getirmişti.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan