Medvedev'le görüşebilmek için kendisini ve çocuklarını arabaya kilitledi

1

Kremlin ana kapısı Borovitskaya Kulesi’ne kadar arabasıyla gelen bir Rus bayan iki çocuğu ile birlikte kendilerini arabaya kilitleyerek Medvedev'le görüşmek istediklerini belirtti. Aksi durumda intihar edeceklerini kaydeden 33 yaşındaki Olesya Rudenko, Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'den randevu almayı başardı.

Güvenlik güçlerinin ikna ettiği bayan bir otele yerleştirildi ve Rusya lideri ile görüşmesi de kısa sürede sağlanacak. Ukrayna sınırı Bryansk bölgesinde oturan Rudenko daha önce de benzer taleple Kremlin’e girmek istemiş, fakat Federal Koruma Servisi (FSO) yetkilileri tarafından göz altına alınmıştı.

 

Rudenko isimli genç anne, öğlen saatlerinde Kremlin’in ana giriş kapısı Borovitskaya’ya kadar arabasıyla gelerek Rusya Devlet Başkanı Medvedev’le görüşme talebinde bulundu. Arabasını Kremlin’in kapısı önünde park eden anne kızı Polina (9) ve oğlu Mihail’i de (7) kendiyle birlikte otomobilin içinde kilitledi.

Arabaya yaklaşan FSO görevlileri, kadını ikna etmeye çalışınca, Rudenko Başkan Medvedev’le görüşmek istediğini söyledi. Anne, görüşme talebinin geri çevrilmesi durumunda kendisini ve çocuklarını öldürmekle tehdit ederek, "Maddi durumum çok kötü ve Başkan Medvedev’den maddi destek istiyorum" dedi.

Bayanı ikna etmeyi başaran FSO görevlileri, Devlet Başkanlığı Genel Sekreterlik Dairesi’nden görüş organize edecekleri vaadinde bulundu. Daha sonra Rudenko, bir otele yerleştirildi.

Moskova, Cihan