Rusya’da sokakta beş kulaklı kedi bulundu

28

Rusya’nın Voronej kentinde sokakta bulunan beş kulaklı kedi görenleri hayrete düşürüyor. Voronej Tarım Ünversitesi’nden biolog Vladimir Obrivkov sokakta bulduğu beş kulaklı kedinin beslenmesi ve sağlığı ile yakından ilgileniyor.

Ria Novosti’ye açıklamada bulunan Obrivkov, “Kedinin iki tane normal kulağı var. İki tane de 180 derece farklı açıda fazladan kulağı, bir tanede küçük bir kulağı var” dedi.

 

Uzun yıllardır hayvanlarda görülen anomaliler üzerine çalışan Obrivkov, çocukları için kediyi evinde besliyor. Kediyi tüm sağlık kontrollerinden geçirdiklerini ve herhangi bir olumsuz bulguya rastlamadıklarını kaydeden Rus bilim adamı, “Büyük pençeleri var. İsmini Luntya koyduk. Davranışları normal kedilerden farklı değil” şeklinde konuştu.

Obrikov Vladivostok bölgesinde yaşayan dört kulaklı kedi aracılığı ile yeni bir ev hayvanı cinsi oluşturabileceklerini de kaydetti.

Rus bilim adamı bugüne kadar iki başlı buzağı, iki kuyruk ve iki kalpli buzağı, bir gözlü koyun, dört ayaklı tavuk ve yapışık domuz üzerinde çalıştı.

{dmotion}xhvrp0_russian-cat-with-5-ears_animals{/dmotion}


Faruk Akkan, Moskova, Cihan