Peynir çalan emekli Rus bayan, yakalanınca utancından kalbi durdu ve öldü - VİDEO

35

Rusya’da bir mağazada yaşanan acı bir dram güvenlik kamerasına yansıdı. Ülkenin Voronej kentinde parası yetmediği gerekçesiyle mağazadan bir kaç dilim peynir çalan 70 yaşındaki bir emekli bayan güvenlik yetkilileri tarafından yakalanınca götürüldüğü odada utancından kalbi durdu ve hayatını kaybetti.

Voronej kentinin “Liniya” mağazasında meydana gelen olayda Nina Martınova isimli emekli vatandaş, girdiği dükkandan önce ufak alışveriş yapmak istedi. Fakat çok düşük emekli parası (günlük 150 ruble, yaklaşık beş dolar) alan Martınova mağazadan ancak ekmek ve süt alabildi. Yaşlı Rus nine canı peynir çekince beş rublelik bir kaç dilimlik peyniri cebine soktu. Martınova, kasa çıkışında ufak peynirlerin de detektörlere sinyalli olduğunu bilmiyordu. Kasadan çıkarken sinyaller ötünce emekli vatandaş özel güvenlik odasına götürüldü. İki güvenlik elemanı Martınova’dan çaldığı malzemeleri masanın üzerine bırakmasını istedi. Bayan montundan, peynirleri çıkarırken elleri titremeye ve aşırı heyecanlanmaya başladı.

 

Korku ve utancından Martınova'nın kalbi aniden durunca yüzüstü masaya yıkıldı. Sonra da yere düştü. Güvenlik elemanları ise yaşlı ninenin “numara” yaptığını düşündü. Fakat Martınova’nın hali daha da kötüleşince hemen yakında bulunan eczane yetkilisi ve sağlık ambulansı çağrıldı. Olay yerine gelen doktorlar emekli vatandaşın kalbinin durduğunu tespit etti.

Voronej Kent Başsavcılığı Soruşturma Komisyonu Kominternovski savcısı Yevgeni Nevolko, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti. Savcı, “Eğer yaşlı bayanın ölümünde güvenlik elemanlarının suçu tespit edilirse bu durumda dava açılacak” dedi.

rus_nine_1Peynir yüzünden hayatını kaybeden nine Martınova’nın tek yaşadığı, eşini yıllar önce kaybettiği ve çocuklarının olmadığı kaydedildi. Rus basınına göre, aldığı yedi bin ruble emekli maaşıyla Martınova ilaç, kamu hizmetleri (iki bin ruble) ve günlük yemek ihtiyacını zor karşılıyordu.

http://www.lifenews.ru/news/54859

Fuad Seferov, Moskova, Cihan