Sarhoş sürücü aracını binanın giriş kapısına park edince...

31

Rusya'nın Çelyabinsk kentinde yüzsüz bir şoför alkolün etkisiyle arabasını konutun ana kapısının tam önüne park edince dışarı çıkmak ve evlerine girmek isteyen vatandaşlar itfaiye kapısını kullanmak zorunda kaldı. Olay yerine polis çağrılırken, şoföre 70 dolar para cezası kesildi.

Çelyabinsk kentinde bir konutun ana kapısı önündeki merdivenlere aracını parkeden bir vatandaşın, binada yaşayan insanları zor durumda bıraktığı ve evlerine "kilitlediği" belirtildi. Sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar giriş kapısını açamayınca yakınlıktaki acil durum kapısını kullanmak zorunda kaldı. Dışarı çıkan talihsiz vatandaşların kapının önünde kocaman arabanın merdivenlere çıkarak park edildiğini görünce şaşkına döndü.

 

Evlerine girmek isteyen vatandaşlar çaresiz kalınca olay yerine trafik polisi çağrıldı. Polis araba sahibini bularak acilen aracın kapı önünden kaldırılması talimatında bulundu. Yüzsüz şoför arabayı nasıl park ettiğini "hatırlamadığını" iddia ederken, kapının yanındaki güvenlik kamerasını inceleyen polis yetkilileri şoförün elinde bira ile araçtan çıktığını tespit etti.

park_1Yerel basına konuşan Çelyabinsk Trafik Müdürlüğü yetkilileri, "Gerçi bu görüntüyle vatandaşın sarhoş olduğunu kanıtlamak da zor. Kendisi arabadan çıktıktan sonra içki içtiğini de iddia edebilir" dedi. Çelyabinsk Trafik Müdürlüğü Sözcüsü Aleksey Gorşkov, arabasını yaya yoluna park ettiği gerekçesiyle vatandaşa iki bin ruble (yaklaşık 70 dolar) para cezası keseceklerini kaydetti.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan