Uyuşturucu bağımlısı anne bebeğini açlıktan öldürdü, çöpe attı

55

Moskova’da tüyleri ürpeten bir insanlık dramı yaşandı. Uyuşturucu bağımlısı bir Rus anne, 1,5 yaşındaki bebeğini iki gün beslemeyerek ölmesine neden oldu. Katil anne bebeğinin defniyle ilgili masraf ödememek için de masum yavrusunu çöplüğe bıraktı.

Moskova’nın güneybatı semtinde yaşanan acı olayla ilgili bilgi veren bir polis yetkilisi, bölgedeki bir çöp bidonunda kız bebek ceseti bulduklarını kaydetti. Rusya Başsavcılığı Soruşturma Komisyonu Moskova Bölge Sözcüsü Viktoriya Tsıplenkova, bebeğin açlıktan öldüğünü belirtti.

Sözcü Tsıplenkova, “Yapılan incelemelerde bebeğin iki gün beslenmediği tespit edildi” dedi. Doktorlar ise kızın doğduğu günden bu yana yeterli düzeyde beslenmediğini ve gelişim açısından kendi yaşıtlarından geri kaldığını belirtti. Rus haber portalı Life.ru’ya konuşan savcılık yetkilileri, cesette mosmor darbe izleri de bulduklarını söyledi.

Olayı araştıran Rus güvenlik güçleri, vakayla ilgili 27 yaşındaki anneyi göz altına aldı. Yapılan incelemelerde annenin uyuşturucu bağımlısı olduğu tespit edildi. M.J. isimli anne defin masraflarını ödememek için bebeğini çöplüğe bıraktını itiraf etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan