Süperman, Avatar ve Süngerbop buz gibi suda yüzdü

10

Rusya'da düzenlenen buzlu suya atlama yarışmasında ABD'nin çizgi film kahramanları mücadele etti.

Rusya'nın St. Petersburg kenti yakınlarında bulunan kış tatil köyünde düzenlenen etkinlikte vatandaşların eğlenmesi için çizgi film kahramanları buzlu suda yüzdü. Kayakla pistten hızlıca geçerek suya atlayan kahramanlar izleyenleri kıyasıya güldürdü.

'Snejniy' tatil köyünde düzenlenen programda ona yakın çizgi filmi kahramanı buzlu havada pistten havuza zıplama yarışına katıldı. Yarışmada Süngerbop, Süperman, Avatar, Buz Devri'nden sincap, Futurama'dan Bander robotu gibi çizgi film kahramanları yer aldı. Karlı pist üzerinden kayak ve snowboard ile kayan kahramanlar bir bir havuza atladı. En güzel atlayışı vatandaşlar alkışlarla desteklerken, juri en başarılı kahramana yüksek notlar verdi.

Pistten zıplama yarışı 'Snejniy' kış tatil köyünde 7. kez düzenleniyor. Bu yıl yarışmaya çigi film kahramanlarının yanı sıra 120 kişi daha katıldı. Katılımcıların bazılarının havuza ulaşmadan düşmesi, kayaklarını kaybetmesi gibi komik görüntüler de kameralara takıldı.

Atlarken bir az korktuğunu anlatan Futura çizgi filminin kahramanı Bander, “Açıkçası ilk defa bu tür yarışmaya katılıyorum. Çok heycanlandım. Hatta atlarken afalladım ve suya yanlış düştüm” diye konuştu.

Juri her gösteriyi üç konuda puan verdi: hareketin zorluğu, giysinin orijinalliği ve atlayışın güzelliği.

 

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan