Rus polisi trafik canavarını ateş ederek durduramadı

7

Moskova'ya yakın Domodedovo bölgesinde trafik kurallarını ihlal eden bir jipin peşine düşen polis trafik canavarını durdurmada başarılı olamadı. Rus polisinin havaya ve araca ateş etmesine rağmen kaçmayı başaran araç, iki gün sonra güvenlik güçlerinin dikkati sayesinde bulunabildi. Yarım saati aşan kovalamaca polis kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Moskova-Kırım otobanında yaşanan ilginç kovalamacadan önce trafik polisi, hızlı hareket eden BMW markalı jipin durmasını istedi. Polisin talimatına uymayan şoför hızını daha da artırdı. Bunun üzerine trafik polisleri suçlunun peşine takıldı. Polis, arabayı durmasını, aksi halde silah kullanacağı hususunda uyardı. Trafik canavarı yine de polisin uyarısına aldırmadı.

Şoför yol üzerinde bir motosiklete çarpınca polis telsizle durumu Domodedovo Emniyet Müdürlüğü'ne bildirdi. Merkezden arabanın durdurulması için uyarı ateşi ve arka lastiklere hedef alınarak ateş edilmesi talimatı geldi. Bunun üzerine silahlarını çıkaran polis, ilk önce yukarı bir kaç el ateş etti.

Polisin ateş etmesini dikkate almayan şoförün gaza basması üzerine sinirlenen polis “Sana durmanı söyledim!!!” diyerek hoparlörden bağırmaya başladı. Aracı durdurmaya çalışan polis üç el tekerlekleri hedef alarak ateş etti. Tekerlerleklerden çok kurşunlar aracın arka tamponuna isabet edince, polis “Yok, yok olmadı” diyerek üzüntüsünü dile getirdi. Sonrasında ise şoför gaza basarak polisin elinden kurtulmayı başardı.

Olaydan 2 gün sonra polisler tesadüfen bir araba tamir servisinde arka kısmında kurşun delikleri olan BMW’yi görünce durumu merkeze bildirdi. Arabanın Ermenistan vatandaşı Framais Gandlyan’a ait olduğu tespit edildi. Gandlyan, verdiği ifadede 18 yaşındaki oğlu Garik'in doğum günü vesilesiyle arabasını aldığı ve kentte tur atmak istediğini söyledi. Göz altına alınan Garik ise ehliyeti olmadığı için polisten kaçtığını ve içkili olmadığını da iddia etti.

 

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

{dmotion}ximvti_yyyyyy-yy-yyyyyy-yyyyyyy-yyyyyyy_news{/dmotion}