Türkiye’de bir bayan Rus turist kayboldu

18

Türkiye’nin Anatalya’ya bağlı Kemer tatil bölgesinde Svetlana Kazakova (55) adlı bir bayan Rus turistten beş gündür haber alınamadığı ve kaybolduğu iddia edildi. Rus Komsomolskaya Pravda gazetesine konuşan turistin eşi Yuri Kazakov, eşinin 8 Mayıs’ta dönmesi gerekirken ortalıktan kaybolduğunu göz yaşlarıyla anlattı. Çelyabinsk kentinde oturan Kazakov, “Önce uçağın geç kaldığını düşündüm. Fakat turizm şirketi uçağın Çelyabinsk’e indiğini belirtti. Fakat Svetlana uçakta yoktu. Kemer’de tatil için 1-8 Mayıs tarihleri arasında tur bileti almıştı. Beni de davet etti. Ben istemedim, kötü şeyleri sanki hissediyordum” dedi.

Türkiye’de tatildeki eşiyle telefonda mesajlaşan Yuri, bir kaç gün Svetlana’dan mesaj ve haber gelmeyince kendisini telefonla aradığını belirtti. Yuri, “Aradım ve telefonu kapalıydı” diye konuştu.

Yuri bunun üzerine eşinin kaldığı oteli aradı. Otel yetkilileri ve Türk polislerinin bölgede geniş çaplı arama yaptığı kaydedildi. Haberde, “Svetlana’nın tüm eşyası otel odasında bulundu. Üstelik sadece giysileri değil, çantası, paraları ve cep telefonu da ordaydı. Güvenlik kamerasında 4 Mayıs günü Svetlana’nın plaj çantasıyla sokağa çıktığı tespit edildi. Fakat az sonra otele geliyor. Ve bir kaç dakikanın ardından tekrar dışarı çıkıyor” denildi.

Haberde Svetlana’yı Türk güvenlik yetkililerinin aradığı ve arama çalışmalarına Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosluğu’nun da katıldığı ifade edildi. Svetlana’nın Rusya’da resim hocası olarak okulda öğretmenlik yaptığı belirtiliyor.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan