Rus gençlerden Kızıl Meydan'da “Medvedev dans şov”

44

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'in geçtiğimiz ay Gorki rezidansında canlı müzik eşliğinde diskotek dansı yapmasından esinlenen yaklaşık 50 genç Kremlin'e yakın Manej Meydanı'nda Flaş Mob dans etti.

 

Medvedev'in 1990'lı yılların ünlü Rus pop grubu Kombinatsiya'nın "American Boy" müziği eşliğinde dans ettiği gibi Rus gençler de aynı müzikle meydana çıktı. Üzerlerinde Medvedev resimli tişörtler bulunan gençlerin şovu ilgiyle izlendi. Polisin "Medvedev hayranı" danscılara müdahele etmemesi dikkat çekerken, dans şöleni olaysız şekilde sona erdi.

RIAN_00912121.Medvedev_Dans_2Medvedev'in eski sınıf arkadaşlarıyla dans etme görüntüsü, Rus sitelerine konulunca izleme rekoru kırmaya başlamıştı. Şimdiye kadar yaklaşık altı milyondan fazla insanın görüntüyü izlediği belirtiliyor. Twitter'de “Medvedev bir sopa yutmuş gibi duruyor” ya da “Babam gibi dans ediyorsun!” ifadeleri ile Medvedev’e cevap yazan yorumcular genelde başkanın dans etmesini olumlu karşılamıştı.

Daha sonra Devlet Başkanı Medvedev, “Eski sınıf arkadaşlarımızla bir yıl öncesinde bir partide idik. Dans ve müzik geçmişten” ifadeleri ile video görüntülerine Twitter’dan cevap vermişti.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan