Rusya’da kuyudan inek kurtarma operasyonu

13

Rusya’nın Hantı-Mansiyski Özek Bölgesi’nde kuyuya düşen bir ineği kurtarabilmek için Acil Durum Bakanlığı’na ait birlikler seferber edildi. Özerk Bölge’nin Nyagan kentinde meydana gelen ilginç olayda, yoldan geçen vatandaşlar yerin altından hayvan sesleri duyunca durumu kamu hizmetleri makamlarına bildirdi.

 

Bölgeye gelen yetkililer, yerin altındaki kuyuya bir ineğin düştüğünü tespit etti. Yardım için Acil Durum Bakanlığı’na ait özel birlik çağrıldı. Kuyunun üzerindeki beton kaldırılınca yetkililer suların arasında ineği gördü. İneğin kuyudan çıkarılması için vatandaşlar da çaba harcadı.

Life.ru haber portalına konuşan Acil Durum Bakanlığı Nyagan kent daire yetkilisi Mihail Potolinski, “Herkes ineğin oraya nasıl düştüğünü merak ediyor. Eğer vatandaşlar farketmeseydi inek orada da kalırdı” dedi. Potolinski, yaklaşık bir saatlik operasyon sonucunda hayvanın kurtarıldığını anlattı.

Hayvanı halat ve demir kablolarla suların içinden çıkaran yetkililer operasyonun kolay olmadığını da belirtti. İnek kuyudan çıkar çıkmaz yakındaki yeşil alanada doğru yürüyerek gidebildi.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

 {dmotion}xix54g_rescue-the-cow-in-russia_news{/dmotion}