Rus tur rehberi kaçak içkiden Bodrum'da hayatını kaybetti

3

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, iki gün önce tekneyle geziye çıktıktan sonra hastalanan ve biri hayatını kaybeden 21 tur rehberinin, içtikleri metil alkolden zehirlendiği iddia edildi. Tekneden alınan numunelerin tahlil sonuçlarının, önümüzdeki perşembe veya cuma günü belli olacağı açıklandı.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen Rusya uyruklu rehberlerden Maria Shalyapina (28) yaşamını yitirdi. Tedavileri süren 14 rehberden üçünün de durumunun ağır olduğu, altısının taburcu edildiği öğrenildi. Durumu ağır olanlardan biri Denizli'de, diğerleri ise Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde bulunuyor.

Bodrum'da iki gün önce tekneyle geziye çıkan rehberler sabah saatlerinde hastalanmış, ilçedeki hastanelerde tedavi altına alınmıştı. Muğla Valisi Fatih Şahin, konunun araştırılması için Bodrum Kaymakamlığı ile İl Tarım ve İl Sağlık müdürlüklerine talimat vermişti. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlatmıştı. İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri, teknede bulunan içkilerden alınan numunelerde metil alkol şüphesine rastlandığını, kesin sonuçların önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirtti.

Kaynak: Cihan Haber Ajansı