Yüzlerce Rus kadın ordu kurdu: “Putin için parçalarız”

11

Rusya’da sosyal iletişim sitesi Vkontakte’de bir araya gelen 800’den fazla Rus genç kadın “Putin’in Ordusu” nu kurdu ve Rusya Başbakanı için parçalamaya hazır olduklarını açıkladı. Grubun internet sayfasında yapılan duyuruda, “İçlerinde genç ve güzel kadınların da olduğu grubumuz Rusya Başbakanı için bir araya geldi” ifadeleri yer aldı.

“Putin’in adil ve değerli bir politikacı ve muhteşem bir erkek olduğu konusunda birleştik” ifadelerini kullanan grup, Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in yeniden devlet başkanı olması gerektiğini savundu.

İnternet sayfasında gruba dahil olacakların Putin’e olan sevgilerini gösteren ve onun için bir şeyler parçaladıklarını gösteren video göndermeleri istenirken, birinciye ödül olarak da iPad 2 verileceği duyuruldu.

Putin’e ithafen bir video klip gönderen Diana, “Ülkemizin kaderini değiştiren adam yüzünden aklımı kaybettim” ifadesini kullanırken, bir başkası da, “Milyonlar ona inandığı için ona tapıyor… Küçük bir grup da ona çamur atıyor. Belki onlar ondan korkuyor. Belki onun zayıflığı. Çünkü hiç bir zaman onun ulaştığı yerde olmayacak.” mesajı gönderdi.

Bir başka bayan grup da gönderdikleri klipte şarkıları ile Putin’e destek verdi. Grup şarkılarında, “On buçuk yıldır ülkeyi yönetiyor… Ben seni takip ediyorum…” ifadeleri yer aldı. Genç kızların gönderdikleri kliplerde elbiselerini, beyzbol topunu ya da başka cisimleri parçaladıkları görüldü.

Putin’in ordusu grubuna karşı olarak kurulan “Anti-Putin Ordu” grubu ise girişimi sert bir şekilde eleştiriyor. İddialara göre bir kısım bayanlar Putin’in Ordusu’na dahil olmaları için zorlanıyor. Ancak grubun henüz 70 civarında üyesi var.

Faruk Akkan, Moskova, Cihan