İhtiyar kadının evinde çalacak bir şey bulamayan hırsız, eve para bıraktı

32

Rusya’da komedi filmlerini arıtmayacak bir hırsızlık olayı yaşandı. Yaşlı bir kadının evine giren hırsız, ihtiyar kadının çok fakir yaşadığını fark edince masasına 500 ruble (20 dolar) bırakarak kaçtı.

Kirovski bölgesinin Sosnovka köyünde yaşayan Zinaida Makarova isimli yaşlı kadın, hırsızın evin her tarafını karıştırdığını, fakat hiç bir şeye dokunmadığını söyledi. Makarova, “Eve girdiğimde birilerin eve girdiğini fark ettim. Tüm çekmece ve sandıkar açılmıştı, çiçekler yere düşmüştü. Polise haber vermek istedim. Fakat bu sırada duvarda 500 ruble ve üzerinde bir kağıt gördüm. Kağıtta 'Babuşka' (nine) bu size geçiminiz için” şeklinde bir not gördüm "dedi.

para_2Yaşlı kadın Makarova, “Anlaşılan benim fakir yaşadığımı gören hırsız, bana acımış" ifadesini kullandı. Rus Life.news haber ajansına konuşan köy bekçisi Anatoli Gorbunov, “40 yıldır emniyette görev yapıyorum, böyle bir hırsızlıkla hiç karşılaşmadım, duymadım. İnceleme yapıyoruz, hırsızın başka olaylara karışıp karışmadığını araştırıyoruz. Fakat dava açmayı düşünmüyoruz” diye konuştu. 

Fuad Seferov, Moskova, Cihan