Rus vali Türkiye'deki mobilya salonlarını bölgesinde istiyor

39

Rusya'nın Penza Bölge Valisi Vasili Boçkarev, Türkiye'de gördüğü mobilya mağaza salonlarına hayran kaldığını belirterek, "Benzerini bölgemizde de oluşturmayı arzuluyorum" şeklinde konuştu.

Penza bölgesinde özel ticaret caddelerinin oluşturulmasını öneren Vali Boçkarev, "Önerdiğim ticaret sokağında bir tarafta mobilya mağazaları, diğer tarafta ise halı ve tabak tencere satılan dükkanlar olsun. Örneğin, Türkiye'de mobilya üretimi çok gelişmiş. Her işletmecinin, sarayları hatırlatan dev ticaret mağazası var. Buradaki çeşitli odalarda farklı refah düzeyli müşteriler için mobilya takımları sunulmakta. Benzerini de Penza'da inşa etmeyi arzuluyorum" dedi. 

Rus Vali, Türkiye'deki ticaret tesislerinin benzerinin bölgelerinde oluşturulabilmesi için Penza Belediye Başkanı Sergey Simonov'a da talimatta bulundu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.