Rusya'da aile faciası: 5 kişi evinde ölü bulundu

3

Rusya’nın Tula kentinde bir ailenin 5 ferdi evinde ölü bulundu. Emlakçılık yapan anne 3 çocuğu ve ninesi yaşadığı aynı evde ölü bulundu.

Rusya Soruşturma Komisyonu Tula Bölge savcısı Vladimir Timoşin, “Ön incelemelere göre, cesetlerde şiddet izleri var” dedi. Rusya İçişleri Bakanı Raşid Nurgaliyev, bölgeye bakanlığa bağlı özel soruşturma ekibinin gönderilmesi talimatını verdi. Soruşturma Komisyonu Başkanı Aleksandr Bastrıkin de acilen Tula kentine hareket etti. Bir hafta önce öldürüldükleri tahmin edilen ailenin, katil yada katilleri için geniş çaplı soruşturma başlatıldı. 

Mariya Şkarupa isimli annenin kocasından ayrı yaşadığı, kocasının Türkiye'de tatilde olduğu ve olayda henüz haberin olmadığı kaydedildi. 

Sapık tarikatı bağlantısı araştırılıyor

Soruşturma Komisyonu Tula Bölge Başkanı Tatyana Sergeyeva’ya göre, katliamın perde arkadasında sapık tarikatçılar da olabilir. Savcı Sergeyeva, “Ailenin yaşlı ninesi kiliseye sık sık gidiyordu ve kilise korosunda şarkı söylüyordu. Olayın sapık tarikatçı bağlantısını araştırıyoruz” diye konuştu.

Soruşturma Komisyonu Sözcüsü Vladimir Markin, olayla ilgili soruşturma açıldığını belirtti. Rusya güneyindeki Krasnodar bölgesinde de 5 Kasım’da çocuklar dahil bir aileye ait 12 kişi öldürülmüştü. Olay Rusya’da büyük yankılara yol açınca, haftalar sonra bölgede Sergey Çapok liderliğinde büyük mafya örgütü ortaya çıkarılmıştı. Ailenin katili Çapok ve diğer örgüt üyeleri daha sonra yakalanarak cezaevine konulmuştu.

 

Fuad Seferov, Moskova, Cihan