Yıldırım avcısından muhteşem şov!

32

Güçlü enerji dalgaları ile adeta oynayan yıldırımları avlayan sanatçı Moskova'da akılları durdurduran bir gösteri sergiledi.

Moskova Arena kulübünde «1.000.000 Volt» Teknoloji Tiyatro Sanatçıları ilk kez Rusya'da şimşek ile oynama şov düzenledi. Büyük beğeni toplayan ve nefes kesen gösteride sahneye çıkan sanatçı Konstantin Holodny üzerinde metal zincirlerden oluşan zırh giyerek Tesla bobinleri tarafından üretilen elektrik akımları ile dans etti.

 

'Yıldırım avcısı' olarak ünlenen Holodny eline çubuk alarak şimşeklere karşı mücadele etti. Sanatçı ayrıca üzerine elektrik akımlarını yönelterek elektrikli yıldırımlar altında dakikalarca durması izleyicileri büyüledi. Yıldırım esnasında keskin koku hissettiğini ve titremenin oluştuğunu belirten Holodny, “Şimşek çaktığında oluşan ısıyı da fark ediyorum. Elektriğin ruhumun diplerine kadar ulaştığını da hissediyorum.” dedi.

Gösteri tanıtım müdürü Andrey Kuleşov, Rusya'da gösterinin ilk defa düzenlendiğini ve pek tanınmadığını belirtti. ABD'de ise bu tür gösteriyi izleyebilmek için bilet bulmak nerede ise imkansız.

Tesla bobinlerinin ürettiği elektrik yükleri insanlar için öldürücü değildir, ancak doğrudan isabet ettiği halde yanıklar bırakabilir. Zırh yıldırım yakalayıcısını koruyor, ancak onun da 10 kilodan fazla ağırlığında olması sanatçıyı hayli yavaşlatıyor.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan