Moskova’da vahşet; dövdükleri emekliyi yaktılar

6

Moskova’nın güneydoğu bölgesinde saat 23:30’da evinin yanındaki parkta oturan emekli bir vatandaş kimliği belirsiz gençler tarafından dövüldükten sonra yakıldı.

Mariupolskaya caddesi sekiz nolu binanın önünde oturan 57 yaşındaki vatandaşa yaklaşan birkaç genç, önce yaşlı adamı dövdü sonra üzerine yanıcı bir madde döküp yaktı.

Aynı binada yaşayan yaşlı bir bayan, olay yerinde uzun zamandan beri her gün sarhoşların sabaha kadar çevre sakinlerini rahatsız ettiklerinden şikayet ederek bunun bir gün kötü bir şekilde sona ereceği belliydi dedi. Parkta toplananların bağırarak küfrederek konuşmalarına alışan çevre halkı ise yardım taleplerini de duymamış.

Vücudunun yüzde 72’si yanık olan emekli vatandaş hastanede tedavi görüyor. Dokorlar hastanın hayati tehlikesinin devam ettiğini belirtti.

Olayı uzaktan seyreden görgü tanıkları faillerin Slav görünüşlü olduklarını ve olay yerine çocuk polisi ekibinin geldiğini söyledi. Gençlerin bu tür suçları son zamanlarda sık sık işlediğine dikkat çeken yetkililer, Moskova’nın Kuzeybatı bölgesinde bulunan bina girişinde evsiz bir vatandaş bir genç tarafından yakıldığını hatırlattı. Hastaneye kaldırılan vatandaş hayatını kaybetmişti.

Olayla ilgili soruşturma açılması için dosya Moskova Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Lublinski Daire Soruşturma Komsiyonu devredildi.

Kaynak: Haberrus