Kuyumcuya çiçekli soygun güvenlik kamerasında

26

Rusya’nın kuzeyindeki Gatçino kentinde bir kuyumcu saldırganlar tarafından ilginç bir şekilde soyuldu. Zanlılar ellerindeki çiçeklerin arasında sakladıkları tabancalarla iş yerine saldırdı. Soygun güvenlik kamerasına da saniye saniye yansıdı.

 

Kent merkezindeki kuyumcuya ellerinde çiçeklerle giren dört erkek, içeri girer girmez mağaza yetkililerini yere yatırdı. Takma bıyık, sakal ve maske de kullanan saldırganlar giriş kapısını içeriden kapatarak dükkanı talan etmeye başladı. Bir ellerinde tabanca diğer ellerindeki bavul çantayla kuyumcudaki mücevheratı toplayan zanlıların mağazaya tam 10 milyon rublelik zarar verdiği belirtildi.

Gasp sırasında mağaza müdürü dışarı kaçmaya çalışırken, bir zanlı tarafından anında yumrukla vurularak etkisiz hale getirildiği belirtildi. Daha sonra saldırganlar mücehver dolu bavullarla olay yerinden hızla uzaklaştı.

Life.news haber ajansına konuşan St.Petersburg Emniyet Müdürlüğü yetkilisi, olayın sabah saatlerinde meydana geldiğine işaret etti. Polis, zanlıları bulabilmek için kamera görüntülerini incelemeye aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

{dmotion}xl3xwl_yyyyyyyyyy-yy-yyyyyyyyy-y-yyyyyy-yyyy-yy-yyyyy_news{/dmotion}