Rusya’da otomobil yaya geçidine daldı; 1 ölü, 6 yaralı - Video

32

Rusya’nın Penza kentinde yaya geçidine dalan bir araç yedi kişiyi ezdi. Feci kazanın görüntüleri saniye saniye ametör kameraya yansırken, bir kişi de yaşamını yitirdi.

İçişleri Bakanlığı Penza Bölgesi Trafik Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada kazaya 1986 doğumlu genç bir kız şoförün neden olduğu açıklandı. Polis bölge yetkilisi, “Aracın altında kalan 1936 doğumlu emekli bayan kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti” dedi.

Kazayla ilgili açıklama yapan Penza Bölgesi Trafik Müdürlüğü yetkilisi Pavel Boltışev, “Kamerada apaçık şekilde görüldüğü gibi KAMAZ tipli kamyon, güzergah hareketini değiştirince ve diğer araçlara yol vermeyince BMW tipli araç karşıdaki yaya geçişi üzerinden diğer arabaya çarpıyor” diye belirtti.

Kazaya neden olan şoför Kseniya ise, “Ben yolun sol tarafından hareket ediyordum. KAMAZ ise sağ taraftaydı. Biz aynı şeritte giderken KAMAZ aniden benim önüme girdi. Ben de kamyona çarptım ve karşı tarafa girmek zorunda kaldım” diyerek kendini savundu.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, feci kazanın görüntüsü bir aracın kamerasına da yansıdı. Görüntüde iki aracın arasında kalan vatandaşların darbenin etkisiyle havaya uçtuğu da görülüyor.