Rus motorcular Guiness’e giren tehlikeli hareketlerle sezonu kapattı

45

Rusya'da motor sezonunun kapanışı motor severlerin nefes kesen gösterileri ile sona erdi. Gösteride motorcu hareket halindeki aracın üzerinde zıplayarak yanan çemberin içinden geçti ve tekrar hareket eden aracın üzerine düştü. Çılgın motorcu büyük alkış alan bu tehlikeli hareketi ile Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Moskova yakınlarında bulunan Myaçkovo yarış pistinde düzenlenen program motor severlerin büyük ilgisini çekti. Sezonun kapanışına hız severlerin yanısı sıra motorize trafik polisleri de geldi.

Sportif motorlar kullanan sürücüler yaz boyunca Moskova caddelerinde yaptıkları çeşitli akrobasi hareketleri sergiledi. Güvenli sürüşü tercih eden trafik polisi ise fazla hız yapmadan eskort gösterisi yaptı.

Yolda ani akrobasi hareketleri yapmayı sevdiğini ifade eden motorcu Sergey Pryahin, “Ben dikkatli olmaya çalışıyorum, ancak düşmeyeceğimden yüzde 200 emin olduğum anda gösteri yaparım.” diye konuştu.

Özellikle yaz dönemide çok trafik kazasının yaşandığını dile getiren Moskova Trafik Polisi Müdürü Sergey Sergeyev, “Genellikle şerit değiştirildiğinde, hatalı sollamalarda kazalar meydana geliyor” dedi.

Günün en ilginç gösterisi ise geçtiğimiz günlerde Guiness Rekorlar Kitabı'na dahil edilen yanan halkaların arasından hareket halindeki aracın üzerinden zıplayarak geçen tehlikeli hareket oldu. Ünlü Rus ‘Gece nöbeti’ filminde düblörlük de yapan sporcu hızla ilerleyen jeepin tavanında giderken çembere benzetilerek hazırlanan ve yakılan halkalar içinden geçerek tekrar otomobil üzerine düşebildi. Nefes kesen gösteri görenleri büyüledi.

Motorcular 2012 yılı sezonunun açılışını ise nisan ayında yapacak.