Rusya'da İngiliz müzisyenlerden çöp tenekeleriyle "konser"

48

Rusya'nın başkenti Moskova'da Gorki parkında bir araya gelen İngiliz Stomp topluluğu müzisyenleri ellerine geçen çöp tenekeleriyle "konser" verdi. Müzisyenlere göre çöp tenekeleri onlar için herhangi bir çalgı aleti niteliğinde.

Parkta dinlenen Moskovalılar konser manzarasına şaşırırken, yeşillik alanı temizleyen çöpçüler tenekelerini yabancı müzisyenlere teslim etti. Kuruluşlarının 20. yıldönümü vesilesiyle Moskova’ya gelen İngiliz grup, Rusya’da sonbahar havasını çok soğuk bulduklarını kaydederek, “Isınmak için açık havada ilginç müzik sunmaya çalıştık. Biz aslında bu şovu restoranda, sokakta da yapabiliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Tenekeli müzik şovundan etkilendiğini belirten Stomp topluluğunun Rus hayranı Mariya Sazonova, “Onlar çok mükemmel! İlk olarak bu sanat onlara ait. Güzel müzik sunuyorlar. Bir kaç yıldır onların gösterisini yakalamaya çalışıyordum” dedi.

İngiliz müzisyenler, her çöp tenekesinde farklı müzik ritimler bulduklarını belirterek, “Ünlü isimler bizi izlemeye başladıktan sonra ünümüz yayılmaya ve fark edilmeye başladı” dedi.. Müziksiyenlere göre, çöp tenekeleri onlar için herhangi bir çalgı aleti niteliğinde. İngiliz Stopm topluluğu, parkta sadece konser sunmakla kalmadı, aynı zamanda Moskova’nın en renkli Gorki Parkı’na çöp bidonu da armağan etti. Müzisyenler, bidonun üzerini imzalamayı da unutmadı.

30 Ekim’e kadar İngiliz müzisyenler, Rusya’nın farklı sekiz bölgesinde konserler de sunarak hayranlarıyla bir araya gelecek.