Moskova’da sokak ortasında infaz güvenlik kamerasında

416

Rusya’da sokak ortasında silahlı infaz kameraya yansıdı. Sokak ortasında kafasına kurşun sıkılan bir vatandaş şans eseri boynundan yaralanınca hemen katilinin peşinden koştu.

Yekaterinburg kentinde yaşanan vakayla ilgili açıklama yapan Rus güvenlik görevlileri, soruşturma başlattıklarını belirtti. Haberlere göre, saldırıya uğrayan Azeri uyruklu İkram. G. (37) aracın yanında beklerken yanına arkadan yaklaşan kimliği belirsiz bir kişi kafasına tabancayla ateş etti.

Şans eseri kurşun İkram’ın boynuna isabet ederken, Azeri vatandaş yaralanmasına rağmen katilin peşinden koşmayı başardı. Yekaterinburg bölge Soruşturma Komisyonu’ndan yapılan açıklamada, “Ağır yaralanmasına rağmen İkram katili bir avluda yakaladı. Fakat, yara aldığı için sanık onun elinden kurtularak kaçmayı başardı” denildi. Açıklamada ateş edilen Makarov tipli tabancanın daha önce de başka cinayet olaylarına karıştığı ve 16 yıldır arandığı kaydedildi.

Çevrede bulunan güvenlik kamerası görüntülerinde katilin İkram’a kurşun sıkması ve yaralanan Azeri vatandaşın sanığın peşinden koşması mafya filmlerini de aratmadı.