Rusya’da havaalanı tamamı ile yandı; yaralı ya da ölü yok

8

Rusya’nın Krasnoyarsk bölgesi “Çeremişanka” hava alanı elektrik kablolarının kısa devre yapması sonucu tamamı ile yandı. Acil Durum Bakanlığı saatte 400 yolcunun kullandığı hava alanında can kaybı ya da yaralı kimsenin olmadığını açıkladı.

Batı Sibirya Bölge Savcılığı yetkilisi Nataliya Krinitskaya, yangın sonucunda binanın yanarak tamamen kül olduğunu ifade etti. İnterfaks ajansına konuşan Krinitskaya, “Bina yanarken içeride yolcular bulunmuyordu, ilk belirlemelere göre ölen ve yaralanan yok” dedi.

İlerleyen dakikalarda Acil Durum Bakanlığı Bölge Sözcüsü Yelena Yastrebkova da bu bilgileri doğrulayarak, “Yangının söndürülmesi için 38 araç ve 100 itfaiyeci görev aldı. Ölen ve yaralanan yok” dedi.

Hava alanında yagınla ilgili ilk haberin yerel saatle 11:40’da itfaiyeye ulaştırıldığı ve kısa sürede de olaya müdahale edildiği kaydedildi.

Yangınla ilgili soruşturma başlatılırken, olay yerinde inceleme yapan uzmanlar, yangının elektrik kablolarından kaynaklanabileceği üzerinde duruyor. Yetkililer, uçak sefer sayılarını komşu Yemelyanovo Havaalanı’na aktardı.

1988 yılında inşa edilen Çeremşanka Havaalanı, Krasnoyarsk kentine 35 kilometre mesafede bulunuyor.