Manyetik adam 50 kaşığı vücudunda tuttu, Guinnes’e aday oldu

14

Gürcistan vatandaşı Etibar Elçiyev (39), Guinness rekorlar kitabına girmek için kendi vücudunda tam 50 metal kaşık taşıdı. Manyetik özelliklerini tanıtan Azeri kökenli Etibar, “İnsan bedeninin manyetik olması Hollywood efsanesi falan değil, gerçek bir hadise. Ben bunun canlı örneğiyim!” diyerek kendini övdü.


King-boks antrönörü olarak çalışan Etibar, uluslararası Guinness rekorlar komisyonunun Gürcistan bölge yetkililerinin huzurunda boyun ve göğsünde toplam 50 kaşık tuttu. Etibar, “Bugünkü sonuçlardan memnunum. Ama yapmak istediğim bazı gösteriyi henüz yapmak istemiyorum” dedi. Sporcu, 27 saniyede göğsündeki araba kabortasında bir kişiyi de kaldırdı. Gürcü yetkililer, toplam ağırlığın 106 kilogram olduğuna dikkat çekiyor.


Daha önce bu manyetik tesiriyle yaklaşık 500 hastayı da tedavi ettiğini iddia eden Etibar, “Gelecek yıl daha fazla ağırlık kaldıracağım ve Gürcistan adına dünya rekoru kıracağım” şeklinde duygularını anlatıyor.

Gürcistan Guinness Komisyonu yetkilisi Giya Sulakvelidze, “Bu olay o kadar da yeni bir şey değil. İnternette bu tür benzer çok görüntü var. Bu tür insanlara zaten manyetik-insanlar deniliyor” değerlendirmesinde bulundu. Gürcü yetkililer, tüm sonuçları iki hafta içinde Guinness rekorlar komisyonuna, Londra’ya göndereceklerini de belirtti.

Etibar ise Guinness’e gireceğinden emin olarak, daha önceki Kanadalı bir
rekortmenin kendi vücudunda toplam 27 kaşık tuttuğuna işaret etti.