Moskova’da binadan düşen Türk vatandaşı ambulansta hayatını kaybetti

23

Rusya’nın başkenti Moskova’da bir binadan yere düşen bir Türk vatandaşı ambulansla hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybetti. Rus güvenlik görevlileri, vakayla ilgili soruşturma başlattı. Polis talihsiz Türk vatandaşının binadan düştüğü ve ağır yaralandığı iddiası üzerinde duruyor.

Cihan Haber Ajansı’na açıklama yapan Rusya İçişleri Bakanlığı yetkilisi, “Cumartesi günü akşam saatlerinde Moskova’nın güneydoğu semtinde güvenlik görevlileri, C. İ. (1964) bir Türk vatandaşı çok ağır yaralı olarak sokakta buldu. Vaka yerine sağlık görevlileri çağrıldı. Fakat Türk vatandaşın hayatını kurtarmak mümkün olmadı. Hastane yolunda, sağlık ambulansı içinde Türk vatandaş hayatını kaybetti” bilgisini verdi.

Türk vatandaşın bulunduğu yerde inceleme yaptıklarını anlatan polis görevlisi, “Yabancı vatandaşın nasıl ne şekilde yaralandığını araştırmaya çalışıyoruz. Görevliler, binadan düştüğü iddiası üzerinde duruyor. Çünkü ağır yaralı, kabırgaları kırılmış ve vücudunun çeşitli yerlerinde ciddi yaralar vardı. Gasp olayına benzemiyor. Çünkü üzerindeki para ve belgelere dokunulmamış. Üzerinde çıkan bir belgeye göre, Moskova’da bir firmada çalışıyordu. Ama yine de olayın nedenlerini araştırıyoruz” dedi.