Rusya’da taksiciden kaçan vatandaş çöp kutusunda sıkıştı

35

Rusya’nın Vladivastok kentinde taksi ücretini ödemediği gerekçesi ile kovalanan vatandaş, bir apartman dairesinde çöp kutusuna sıkıştı.

Saatlerce mahsur kalan vatandaşa Acil Durum Bakanlığı görevlileri operasyon düzenledi. Uzun uğraşların ardından sıkıştığı çöp kutusundan kurtarılan vatandaş tedavi için hastaneye kaldırıldı.

Talihsiz vatandaş ifadesinde üzerinde para olmadığı için taksi ücretini ödeyemediğini, kızgın şoförün de kendisini kovaladığını ifade etti.

Talihsiz vatandaş sıkıştığı çöp kutusundan çıkmayı başaramazken, yaşlı görgü tanığı çöp atmak için kapağı açtığında iki göz ve çırpınan bir el gördüğünü, acil olarak görevlileri çağırdığını ifade etti.

Görevliler çöp borusu içinde sıkışan vatandaşı boruları keserek kurtardı. Olayı hafif sıyrıklarla atlatan vatandaşın iyi bir duşa ihtiyacı olduğu belirtiliyor.

Kurban polise verdiği ifadede üzerinde para olmadığını, kredi kartı ile para çekebilmek için kendisini en yakın ATM’ye götürmesini istediğini ancak taksicinin buna sert karşılık verdiğini söyledi. Ancak olayla ilgili soruşturma başlatan polis, sadece ekonomik neden konusunda ikna olmuş değil.

Rusya’da çok sık olmasa da apartman dairelerinde çöp borularına saklanarak sıkışma vakaları yaşanıyor.