Rusya’da üçüz doğuran beyaz kaplan yavrularını bir ay sonra gösterdi

330

Rusya'nın Yekaterinburg kenti devlet hayvanat bahçesinde Beyaz kaplan üç yavru doğurdu. Eşsiz güzelliğiyle tanınan beyaz yavru kaplanlar anneleri ile birlikte nihayet kameralar karşısında poz verdi.

Yekaterinburg hayvanat bahçesinde Hindu adlı dişi kaplan 16 Haziran tarihinde üç yavru kaplan doğurdu. Ancak yavruların sayısı düne kadar belli değildi. Çünkü anne kaplan bir ay boyunca göstermek istemediği yavrularını önceki güne kadar doğumu gerçekleştirdiği mağarada sakladı.

Hayvanat bahçesi çalışanları Hindu'nun kaplanlarına büyük şefkatle ve sevgiyle davrandığını ve iyi bir anne olduğunu belirtti. Yavru kaplanlar ara sıra mağaradan çıkarak anneleri ile birlikte oynuyor. Yorulan kaplancıklar uykuya dalınca Hindu da hiperaktif yavrularından dinleme fırsatı buluyor.

Geçen yıl Hindu ilk defa dört kaplan doğurmuştu. Beyaz kaplanlar Hindu ve Radjahan çiftinin yavruları sağlıklı şekilde anne sütü emerek büyüdü. Daha sonra kaplanların ikisi hayvanat bahçelerine gönderildi, diğer ikisi ise sirkte sahne almak için ünlü Rus kaplan terbiyecileri Zapaşnıy Kardeşlerine verildi.

İsteyen vatandaşlar beyaz yavru kaplanları Yekaterinburg hayvanat bahçesinde 22 Temmuz’dan itibaren görebilecek.