Rusya’da aile kavgası için giden polis, evde cephanelik buldu

71

Rusya’nın başkenti Moskova’da, anne ve oğlunun kavga ettiği ihbarı üzerine eve giren polis, ummadığı bir manzarayla karşılaştı. Evin odalarından birinde, cephaneyle karşılaşan polis, ismi açıklanmayan erkek zanlıyı gözaltına aldı. Zanlı polisteki ilk ifadesinde, ortaya çıkarılan malzemeleri koleksiyon amaçlı topladığını söyledi.

Moskova’nın güney bölgesinde gerçekleşen olayda, ailevi sebeplerden dolayı anne İrina Suhonova ve oğlu tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesiyle çıkan gürültüden dolayı, evin komşusu durumu polise ihbar etti.

Eve giren polis, odalardan birinde, özel kuvvetlerin kullandığı malzemelerle karşılaştı. 27 yaşındaki zanlının odasında yapılan aramada, otomatik tüfek, tabanca, Rambo bıçağı, hançerler, polis sireni, özel kuvvetlere ait üniformalar ve yelekler ortaya çıkarıldı. Ayrıca üzerinde zanlının ismi bulunan Rusya gizli servisi ve Rusya arama kurtarma ekiplerine ait kimlik kartları da bulundu.

Polisin dikkatini çeken diğer bir önemli nokta ise, zanlının odasında, Rusya’nın yer altı iletişim haritaları ve yüksek rütbeli devlet memurlarına ait araçların plaka numaralarının bulunduğu dosyalar oldu. Polis henüz zanlının bu belgeleri nasıl ele geçirdiğini tespit edemedi. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.