Beytüllahim’deki Putin Caddesi’nde Rus kültür merkezi yapılacak

98

Filistin’de bulunan Beytüllahim kentindeki Vladimir Putin Caddesi’nde Rus kültür ve iş merkezi yapılacak. Kültür merkezi Rusya’ya Filistin tarafından hediye edilen alanda yapılacak.

Hıristiyanların kutsal olarak gördü ve Hz. İsa’nın doğduğu yer olarak kabul edilen Beytüllahim’de Rus kültür ve iş merkezi yapılacak. Kremlin İdaresi Başkanı Vladimir Kojin merkezin, Filistin tarafından Rusya’ya hediye edilen alandaki Vladimir Putin Caddesi üzerine yapılacağını belirtti. Kojin,”Bu merkez sponsorların yardımlarıyla yapılacak. Ön çalışmalar tamamlandı. 2013 yılının ilk çeyreğinde inşa edilmeye başlayacak.” diye konuştu.

Ayrıca Kojin, 2012 yılında Ürdün Nehri kenarında Ortodoks turistler için yapılan misafirhanenin tamamlandığını ve tüm gücüyle hizmet verdiğini hatırlattı. Daha önce bu bölgeyi Rusya Devlet Başaknı Vladimir Putin ve Rusya Ortodoks Kilisesi Başkanı Patrik Kiril ziyaret etmişti.

YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.