Rusya semalarına meteor yağdı; 474 yaralı var - VİDEO

894

Rusya’nın Ural bölgesine meteor düştü. Gökyüzünden ışık demeti halinde düşen meteor, aralarında çocukların da bulunduğu yaklaşık 474 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Rusya’nın Çelyabinsk şehrinin 80 km yakınında bulunan bir yerleşim merkezine düşen Meteor büyük bir gürültüyle patladı. Patlama yüzünden birçok ev ve binanın camları kırılırken, olayın ardından bölge Acil Kurtarma Ekipleri tarafından kısmen tahliye edildi.

Üçü ağır 474 kişi yaralandı

Rusya içişleri bakanlığı Ria novostiye yaptığı açıklamada yaklaşık 474 kişinin yaralandığını açıkladı. Yaralılardan 3’ünün durumunun ağır olduğu belirtilen açıklamada, Rusya’nın 6 faklı şehrinin olaydan kısmen etkilendiği ifade edildi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Rusya Acil Durum Bakanlığı, bölgeye 20 bin kurtarma görevlisinin gönderildiğini açıkladı. Ayrıca, üç kurtarma uçağının da olası hasar bölgelerine yönlendirildiği bilgisi verildi. Bölgede bulunan tüm okullar kapatılırken, yeni bir meteor düşmesi ihtimaline karşılık bölgede acil durum sinyali verildi.

Meteorun düşüşünü izleyen vatandaşların bazıları olayı görüntülemeyi de başardı. Görüntülerde metorun gökyüzünde patlama anı, şehre yaklaşması gibi nefes kesen kareler bulunuyor. Bir güvenlik kamerasına ise meteorun patlaması esnasında şehir üzerinde oluşturduğu ışık değişimi yansıdı.