Ruslar yılda 40 gün tatil yapıyor

399

G-20 arasında tatil ve izin günleri sayısına göre liderin Suudi Arabistan olduğu, Rusya’nın ise üçüncü sırada yer aldığı bildirildi.

Interfaks haber ajansı, Rus şirketi Interreyting’in yaptığı araştırmaya dayandırdığı haberinde, Suudi Arabistan vatandaşlarının bir yıl içerisinde 30 günü yıllık izin, kalanı resmi tatil günleri olmak üzere 59 gün tatil yapabiliyor. İkinci sırayı, 30 gün yıllık izin ve 11 resmi tatil gününe sahip Fransa ve Brezilya paylaşıyor.

Üçüncü sırada gösterilen Rusya’da çalışanlara verilen 28 gün yıllık iznin yanı sıra 12 resmi tatil günü var. Interreyting şirketi, yıllık iznin doğru kullanılması ve hafta sonu günlerin eklenmesi durumunda Rusya vatandaşlarının toplam süresi 56 güne varan yılda 5 kez izne çıkabilir.

Interreyting, G-20’de en az tatil yapan ülkenin 21 günle Çin olduğunu bildirdi. Bu ülke ayrıca, verimlilik sıralamasında ilk sırada yer alıyor.

Öte yandan şirketin raporuna göre dünyada en az Filipinliler tatil yapıyor. Yılda sadece 5 gün tatile sahip Filipinlileri, yılda 7 gün tatille Singapurlular takip ediyor.