Rusya’da süt banyosu yapan peynir fabrikası çalışanları hapse girebilir

1279

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketicileri Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor), süt banyosu yapan peynir fabrikası çalışanları hakkında soruşturma açılmasını talep etti. Kanunlara göre işçiler iki yıla kadar hapis cezası alabilir.

Geçen ay Rusya’nın Omsk Bölgesi’ndeki bir peynir fabrika çalışanlarının süt banyosu yaptıkları resimleri internette paylaşmaları gündem olmuştu. Yaşanan olayın ardından ve uygunsuz üretim ve çalışma koşulları nedeniyle peynir fabrikası Mart ayı sonunda kapatılmıştı. Gelişmeleri yakından takip eden Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketicileri Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) çalışanlar hakkında soruşturma başlatılmasını talep ettiğini duyurdu. Rusya yasalarına göre işçiler iki yıla kadar hapis cezası alabilirler.

YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.