Rusya’da esrarengiz deliğin bir benzeri daha bulundu

240

Rusya'nın kuzeyinde yer alan Yamal yarımadasında keşfedilen esrarengiz dev deliğin bir benzeri daha bulundu.

Yaklaşık iki hafta önce internette yaklaşık 80 metre genişliğinde dev bir deliğin görüntüleri paylaşıldı. Oldukça ilgi çeken deliğin bir benzerin daha bulunduğu ancak bir öncekisi kadar büyük olmadığı belirtildi. Bölgede yaşayan geyik yetiştiricileri tarafından fark edilen yeni deliğin yaklaşık 15 metre genişliğinde olduğu ve içinde kar olduğu bildirildi.

Bölge halkının verdiği bilgilere göre deliğin oluştuğu alana 27 Eylül 2013 yılında gökyüzünden bir cisim düştü. Diğer iddiaya göre ise önce o bölgeden dumanlar yükseldi ve ışık patlaması oldu.

İlk deliği incelemek için bölgeye giden bilim adamları, devasa boşluğun oluşmasına küresel ısınmanın neden olduğunu belirterek aşırı sıcaklar sonucu gaz patlaması olduğunu ifade ettiler.

YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Tegler: Rusya