Arabasıyla Kırım’a gitmek isteyenler 40 saate kadar vapur sırası bekliyor

395

Ukrayna’yı baypas ederek Kırım’a arabasıyla gitmek isteyenlerin vapur sırası bekleme süreyi 40 saate kadar yükseldi.

Ukrayna’da yaşanan çatışmalar nedeniyle vatandaşlar araçlarıyla Kırım’a gidebilmek için Rusya’nın Kavkaz Limanı’na gelerek araba vapurunu kullanmak zorunda kalıyor. Özellikle tatil için gitmek isteyenlerin sayısının artmasıyla limanda yoğunluk yaşanıyor. Son verilere göre limanda yaklaşık 2 bin 500 araç sırasını bekliyor. Bekleme süresinin ise 40 saate kadar yükseldiği bildiriliyor.

Daha önce sefer sayılarının çoğaltılmasıyla bekleyen araç sayısı bine kadar düşürüldüğü ancak son bir günde yine artış yaşandığı belirtildi. Öte yandan Kırım tarafından Rusya’ya gelişlerde ise bir sıkıntı bulunmuyor.

Kırım ile Rusya arasında 6 araba vapuru hizmet veriyor.

Öte yandan, Rusya’dan Kırım’a yapılan ziyaretlerde artış olduğu bildirildi. Daha önceki dönemlere göre Rusya’dan Kırım’a gidenlerin sayısında yüzde 30’luk bir artış gözlemlendiği belirtildi.

Kırım, 16 Mart’ta referandum sonrası Ukrayna’dan ayrılarak Rusya’ya dahil olmuştu.

YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Tegler: Kırım, Rusya