Kırgızistan yanıyor, on binler yollarda perişan Kırgızistan yanıyor, on binler yollarda perişan Kırgızistan yanıyor, on binler yollarda perişan Kırgızistan yanıyor, on binler yollarda perişan Kırgızistan yanıyor, on binler yollarda perişan Kırgızistan yanıyor, on binler yollarda perişan Kırgızistan yanıyor, on binler yollarda perişan Kırgızistan yanıyor, on binler yollarda perişan

Kırgızistan yanıyor, on binler yollarda perişan

43

Sovyetler'in acımasız bir şekilde varlığını inşa ettiği etnik parçalanmalar ve çatışma alanlarından biri daha yeniden patlak verdi. Fergana Vadisi'nin masum insanları yine kirli bir oyuna kurban. Orta Asya coğrafyasının en verimli topraklarında birbiri içine katılmış toplulukların 1990'da ilk karşı karşıya gelmelerinde bine yakın kişi hayatını kaybetmiş ve Sovyet askerleri bölgeye gelerek olaylara müdahale etmişti.
YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.