Rus basını Emine Erdoğan’ın kumaş seçimini haber yaptı

748

Rus basını, St.Petersburg kentinde düzenlenen G-20 zirvesinin yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ı da haber sayfalarına taşıdı.

Komsomolskaya Pravda’ya göre, Emine Erdoğan öğlen saatlerinde kentin Tissura kumaş mağazasına uğradı. Mağaza görevlilerine sabah saatlerinde ziyaretle ilgili bilgi verildiğine işaret eden gazete, Tissura mağaza zinciri kurumunun halkla ilişkiler müdürü başta olmak üzere önemli görevlileri Başbakan’ın eşine yardım olmak için seferber oldu.

Haberde, “Bu arada mağazanın kapıları diğer müşteriler için de açık tutuldu. Onlar merakla Şark’ın tüm geleneklerine uygun olarak hanımefendinin tercümanı ve kalabalık tezgahtarlarla kumaşları seçtiğini izliyordu.” yorumunda bulundu.

Gazeteye konuşan mağaza yöneticilerinden bir yetkili, “Başbakan’ın eşi Avrupa kaliteli orjinal kumaşlara daha fazla ilgi gösterdi.” dedi.

Moskova saatiyle öğlen 14.00’de mağazaya gelen Emine Erdoğan’ın saat 17.00’de oradan ayrıldığını belirten gazete, “Yeterince çeşitli kumaşlar seçti. Herkes de memnun kaldı.” ifadeleri kullandı.