Rusya, dayanışma göstergesi olarak Fransa’ya köpek yavrusu gönderiyor

49

Fransa’nın başkenti Paris’teki terör saldırısının ardından düzenlenen operasyonlarda bir polis köpeğinin öldürülmesi üzerine, Rusya “dayanışma” mesajı vermek için Fransa’ya bir köpek yavrusu gönderiyor.

Yedi yaşındaki polis köpeği Diesel, geçtiğimiz Çarşamba günü Paris’in Saint Denis bölgesinde düzenlenen polis operasyonunda öldürülmüştü. Bunun üzerine Rusya da bir “dayanışma” göstergesi olarak Fransa’ya köpek yavrusu gönderme kararı aldı.

Rusya İçişleri Bakanlığı, “cesaret ve fedakarlık” anlamına gelen ismini bir Rus kahramanından Dobrynya isimli köpek yavrusunun, Fransa’ya gönderileceğini duyurdu. Bakanlığın resmi Facebook hesabından yapılan paylaşımda köpek yavrusunun, Fransa halkına ve teröre karşı mücadele eden Fransa polisine destek olmak için hediye edildiği belirtildi.

IŞİD’in bir Rus sivil yolcu uçağını düşürmesinin ve Paris’te 130 kişinin ölümüne neden olan saldırıları gerçekleştirmesinin ardından Rusya ve Fransa, Suriye’de IŞİD’e karşı operasyonlarda birlikte adım atma kararı almıştı.