Türkiye'de yaşanan insan hakları ihlalleri için imza kampanyası başlatıldı

111

Dünyanın en büyük imza kampanyası platformu change.org'da Türkiye'de insan haklarının korunması sorunu ile ilgili bir imza kampanyası başlatıldı. Kampanyayı birkaç gün içerisinde 60 bin vatandaş imzaladı.

"Erdoğan'dan konuşma özgürlüğünü koruyun!" başlıklı yazıda Türkiye'de hükümetin binlerce vatandaşını siyasi gerekçelerle cezaevine attığı ve bugüne kadar uydurma bahanelerle Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret suçundan 1845 dava açıldığı gerekçe gösterilerek Türkiye'de yaşanan insan hakları ihlallerinin incelenmesi talep ediliyor.

Abdullah Koç isimli vatandaş tarafından Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad El Hüseyin'e hitaben yazılan imza kampanyası mektubu şöyle:

"Sayın Zeyd Raad el- Hüseyin!

Türkiye’deki insan haklarının korunması ile ilgili soruna dikkatinizi ısrarla çekmek istemekteyiz. Hükümetimiz binlerce vatandaşını siyasi gerekçelerle cezaevine attığını bile saklamamaktadır.

Yalnız bugünlerde uydurma bahanelerle Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret suçundan 1845 dava açılmıştır.

Bu diktatörün baskısı altına siyasi zulüm ve sansürü anlatan namuslu ve dürüst gazeteci, bloger ve genç çocuklar bile düşmektedir.

Erdoğan kendisini o kadar cezasız kalmış hissediyor ki herhangi başka bir demokratik ülkede imkansız olan Türkiye için her günkü bir gerçektir.

Eğer Erdoğan’a veya yandaşlarına karşı çıkmaya çalışırsan derhal cezaevinde olacaksın demektir. Bu yüzden ülkemiz içinde bu haksızlığa son verebilen tek bir insan kalmamıştır.

Bize yardım ediniz! Türkiye’ye yardım ediniz! İnsan haklarının ihlal edilmesine ilişkin çok sayıda olayları inceleyiniz.

Bügünkü iktidarın hoşuna gitmediği tek söylenmiş sözden sonra sınırsız korku içinde yaşamak istememekteyiz."

İmza kampanyasına gitmek için tıklayın