2018 Dünya Kupası kuraları St. Petersburg'da çekilecek

63

Rusya’nın ev sahipliği yapacağı 2018 Dünya Kupası kuralarının 24 yada 25 Temmuz 2015 yılında St. Petersburg kentinde çekilecek.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) resmi sitesinde yaptığı açıklamaya göre 2018 Dünya Kupası kuralarının 24 yada 25 Temmuz 2015 yılında Rusya’nın Saint Petersburg kentinde çekilecek. FIFA Organize Komitesi daha önce kuraların Saint Petersburg’da çekileceğini açıklamıştı ama kesin tarihi ile ilgili bilgi verilmemişti.

2018 Dünya Kupası final ve ilk yarı final maçı Msokova’nın Lujniki Stadyumu’nda oynanacak. İkinci yarı final maçı ise Saint Petersburg kentinde inşa edilecek yeni stadyumda yapılacak.

2018 Dünya Kupası Rusya’nın 11 değişik kentinde oynanacak.

Şehir isimleri ise söyle:

Moskova, Saint Petersburg, Samara, Saransk, Rostov-na-Donu, Soçi, Kazan, Kaliningrad, Volgograd, Nijniy Novgorod ve Ekaterinburg.

YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.