Rus polis, gaspçıyı yakalamak için yaşlı kadın kılığına girdi

290

Rusya’nın Sverdlovks bölgesinde polis, gaspçıyı suçüstü yakalayabilmek için yaşlı kadın kılığına girdi.

Revda şehri polisleri, geçen sene Kasım ayından itibaren yaşlı kadınları gasp eden zanlıyı yakalamak için ilginç yönteme başvurdu. Kadın kılığına giren ve yaşlı birisi olarak davranan polis, gaspçıyı suçüstü yakalamayı başardı.

Yaşlı kadın kılığındaki polis, saat 21.00’da gasp olayların yaşandığı bölgeye gidiyor. Kısa süre içinde daha önce tarif edilen gaspçı, yaşlı kadın kılığındaki polisin peşine takılıyor. Takip edildiğini fark eden polis, karanlık sokağa girince gaspçı harekete geçiyor ve saldırıyor. Ancak bu gez beklenmedik karşılık alıyor ve etkisiz hale getiriliyor.

Olayı anlatan polis Denis Safranov, gazeteciler için bir kez daha yaşlı kadın kılığına girdi. Safranov “İlginç olaydı. Gaspçıyı yere yıktığımdaki yüz ifadesi hatırlıyorum. Şaşkındı, ne olduğunu ve karşısındaki kim olduğunu anlamadı.” dedi.

Gaspçının, daha önce benzer suçlardan hüküm yediği ve 14 Ağustos 2013’te hapisten çıktığı belirtildi.

YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.