RTİB’de seçim zamanı; kongre Pazar günü

39

Rusya’nın başkenti Moskova’da faaliyette bulunan Rus Türk İşadamları Birliği Pazar günü yönetim ve başkan belirlemek için olağan kongreye gidiyor.

Ritz Carlton Otel’de gerçekleşecek kongrede iki ayrı yönetim kurulu listesi ve başkan adayı yarışacak. Mevcut Başkan Ali Tunç Can ve yönetim kurulu üyelerinden Ali Galip Savaşır’ın yeni dönemde başkan olmak için mücadele edeceği seçimlere Rusya’da faaliyette bulunan iş adamlarının ilgi göstermesi bekleniyor.

Seçimlerden önce yoğun çalışmalarda bulunan taraflar projelerini iş adamları ile paylaştı. İnşaat malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren AGS Şirketler Grubu’nun yönetim kurulu başkanı Savaşır gıda sektöründe faaliyette bulunan ve Bosfor restoranın da sahibi olan Naki Karaaslan’la birlikte yeni dönemde kuşatıcı bir çalışma içinde olacaklarını söyledi.

IMG_3502.jpg_hbrsArbat sokakta İtalyan restoranda iş adamlarına hitap eden Savaşır, RTİB’in yükselişte olduğunu, iki aday ve iki listenin demokratik ve olgun bir ortamda yarışacaklarını kaydetti. Kendilerine bütçe sorulduğunu ifade eden Savaşır, “Bunu telaffuz etmek istemiyorum. Kurumsallaşma ve Moskova’da faaliyette bulunan bütün Türk iş adamlarını bir çatı altında toplamaya kadar önemli hedeflerimiz var. Bize yakışır bir RTİB için çalışacağız” dedi.

rtib-genel-kurul-secim-aday-listeleri-2012-Kirmiziİş adamlarından Pazar günü kongreye gelmelerini ve kendi listelerine oy vermelerini isteyen Savaşır, kaybetmeleri durumunda Pazartesi günden itibaren yine RTİB bünyesinde çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı.

Kendilerine bu kadar düzgün insanı nasıl bir araya getirdiklerini sorduklarını hatırlatan Karaaslan da, gelinen noktanın 20 yıllık emeğin ürünü olduğunu söyledi. Karaaslan ayrılık gayrılık yerine kuşatıcı çalışmalarda olacaklarını ifade etti.

Faruk Akkan, Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan