Rusya'da büyüyen Colin's, Çin'de 55 mağaza açacak

401

29.06.2012 Türkiye, Rusya ve Ukrayna başta olmak üzere 37 ülkede 600'den fazla mağazası olan Colin's hedef büyüttü. Colin's İcra Kurulu Başkanı ve Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Eroğlu, 2015 yılı sonunda Türkiye'nin dünyada en büyük ve en beğenilen hazır giyim markası olmak için çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söyledi.

İstanbul'da gazetecilerle bir araya gelen Eroğlu, 2015 yılı hedefleri arasında 50 ülkede bin 200 mağaza, 500 bin metrekare toplam alan, 10 bin çalışan ve 2 milyar dolarlık yıllık cironun yer aldığını söyledi. Eroğlu, giyimde, dünya markalar liginde şu an için en önemli Türk markasının Colin's olduğunu belirtti.

Geçen yıl 102 mağaza açtıkları bilgisini veren Eroğlu, bu yıl 105 mağazayı geçeceklerini anlattı. Colin's'in Türkiye satışının yüzde 60'ı, yurtdışı satışının ise yüzde 20'sinin Türkiye'de üretildiği bilgisini veren Eroğlu, "Colin's dünya genelinde 37 ülkede var. Şu anda Almanya pazarına odaklandık. Almanya'dan Çin'e kadar olan coğrafyadaki en güçlü marka Colin's. Bu coğrafyalarda da şu anda Çek Cumhuriyeti pazarına giriyoruz, ilk siparişlerimizi aldık. Çin ile de sözleşme aşamasındayız, önümüzdeki sezon itibarıyla Çin ile birlikte 38 ülkede olacağız. Çin pazarı çok büyük. O bölgede güçlü bir ekip oluşturuyoruz. Çin pazarında fiziksel farklılık çok önemli, bundan dolayı ciddi bir altyapı çalışmasıyla ilk yıl 50-55 mağaza açacağız." diye konuştu.

Geçen yıl adet satışında 1 milyon 600 bin rakamını yakaladıklarını ifade eden Yavuz Eroğlu, bu yılki hedeflerinin ise 2 milyon adet olduğunu kaydetti. "Yeni konseptimizi 'değişim seninle başlar' üzerine kurduk. Gerek Türkiye gerekse faaliyette olduğumuz ülkeler nüfus olarak genç nüfusa sahipler." diyen Eroğlu, "Dünyadaki değişim dinamiklerini en hızlı yakalayan, gelişen teknolojiye en hızlı ayak uyduran, iyi eğitim alan, hedefleri olan genç nesil, yenilikçi, modern tasarımların yanında, günceli yakalayan, trendi ve bir o kadar da rahat giyinmeyi seviyor. Bizler de bu seçimlerine elimizden gelen desteği veriyoruz. Bu yıl dünya perakende kongresinde gelişen pazarlar yılın perakendecisi alanında 1.000 marka arasında ilk 5'e girdik." şeklinde konuştu. Cirolarının 600 milyon dolar olduğunu ifade eden Eroğlu, bunun yüzde 22'sinin Türkiye'den, yüzde 25'inin ise Rusya'dan geldiğini vurguladı.

rusyada firma kurmak