Rus şirket, Çelik Makina ile işbirliği yaptı

215

ZAO ‘Avtokompozit’ şirketi tarafından yayınlanan basın açıklamasında ZAO ‘Avtokompozit’ (Nijegorodskaya Bölgesi, Vıksa şehrinden ‘Drobmaş’ TM) ve Türk şirketi Çelik Makina (kırma-istifleme makinaları üreten) arasında on yıl süreli bir işbirliği anlaşması imzalandığı bildiriliyor.

Basın açıklamasında tarafların bu anlaşma sayesinde şirketlerin sahip oldukları teknolojilere ve daha geniş ekipman hatlarına erişimin mümkün olacağı, bunun da kalite ve ürünün teknik nitelikleri bakımından yeni bir seviyeye çıkmayı sağlayacağı belirtiliyor.

ZAO ‘Avtokompozit’ Türk ortaklarının deneyiminden faydalanarak teknolojik üretim hatlarına rotor kırıcılar eklemek istiyor. Bu şekilde sert cins kayaların kırılması mümkün olacak.

Bunun dışında yapılacak işbirliği Nijniy Novgorod’da bulunan fabrikanın ekipman sevkiyat sürelerini azaltacak ve ürünleri için yeni piyasalar bulunmasını sağlayacak. Çelik Makina ise üretim hacimlerini artıracak, ‘Avtokompozit’in dağıtım şebekesinden faydalanarak, BDT ülkeleri de dahil kendisi için yeni piyasalara çıkabilecek.