Rönesans Holding’den Rusya’ya 77 milyon dolarlık İş Merkezi

400

Rusya Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından St. Petersburg’da geliştirilen 7’nci gayrimekul projesi Rönesans Pravda hizmete açıldı.

Rönesans Holding’in Rusya’da bulunan Rönesans Gayrimenkul Yatırım şirketi tarafından 77 milyon dolar yatırımla gerçekleştirilen, A Sınıfı bir İş Merkezi olan Rönesans Pravda firmanın St. Petersburg’daki yedinci gayrimenkul projesi.

St. Petersburg’un kalbi olan Hersonskaya sokağında, Alexander Nevksy Metrosundan birkaç adım uzaklıkta bulunan Rönesans Pravda İş Merkezi 30 bin metrekare inşaat alanına sahip olup, LEED (yeşil bina) sertifikası ölçütlerine uygun olarak inşaa edildi. 20 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan Rönesans Pravda İş Merkezi, yaklaşık olarak 3.000 iş dünyası profesyoneline çalışma imkanı sunacak.

Hizmete başlayan Rönesans Pravda’nın en ayırt edici özelliklerinden biri; restore edilmiş tarihi bir binaya uyumlu olarak inşaa edilmesinin yanında, binanın devamı niteliğinde yeni modern bir dış görünüme sahip. İş merkezinin içi; dört kat yüksekliği bulunan avlusundaki balkonları ve sokak lambaları ile St. Petersburg’un klasik atmosferini yansıtıyor. Avluda en üst düzeyde rahatlık ve verimlilik düşünülerek hoş bir iş alan oluşturulmuş. Rönesans Pravda’nın ofis alanları müşteri isteklerine göre planlanabilirken, kiracılarına rahatlık ve esneklik sağlayacak şekilde tasarlanıyor.

resim tanımı girin

Rönesans Holding'in 33 bin çalışanı var

Rönesans Holding; halen grubun Başkanlığını yürüten İnşaat Mühendisi Dr. Erman Ilıcak tarafından 1993 yılında St. Petersburg’da kuruldu. Şirket inşaat, gayrimenkul ve enerji alanlarında faaliyet gösteriyor. Rönesans, dünya genelinde 33.000’den fazla çalışanı ile Türkiye ve Rusya başta olmak üzere 11 ülkede faaliyet gösteriyor. Türkiye’deki en büyük ikinci müteahhitlik firması olan Rönesans, dünyanın en büyük ana müteahhitlik firmaları arasında yer alıyor. Bugün, Rönesans Holding 1,7 milyar Doları aşan konsolide gelire ulaşmış durumda.

Rusya Rönesans Gayrimenkul Yatırım, dünyaca tanınan Rönesans Holding’in 2001 yılında kurulan yatırım kolu. Özellikle alışveriş merkezleri, ofisler ve karma kullanım projelerine odaklanmış olarak gayrimenkul geliştirme, yatırım, rekonstrüksiyon, gayrimenkul varlıklarının alınması ve idaresi konularında kapsamlı hizmetler sunuyor.

RGY’nin Türkiye ve Rusya’da toplam değerleri 2,5 milyar Doların üzerinde olan 38 mülkten oluşan bir portföyü bulunuyor. Buna ek olarak, gelir getiren varlıkların toplam kiralanabilir alanı 730.000m2. St.Petersburg’da Rönesans Gayrimenkul Yatırımın toplam alanı 150.000 m2 olan ve toplam yatırım değeri 550 milyon Dolara ulaşan 7 adet tamamlanmış ofis ve karma kullanım projesi bulunuyor. 2015 sonuna kadar tamamlanacak olan 3 yeni proje ile birlikte söz konusu alan 200.000 m2’ye ulaşacak.