Rusya’nın en zengin kadınları açıklandı

621

Forbes dergisi Rusya’nın en zengin kadınları listesini açıkladı. Listede, Moskova Belediyesi eski başkanı Yuri Lujkov'un eşi Yelena Baturina 1,1 milyar dolarlık servetiyle ilk sırada yer aldı.

Sadrujestva holding ortağı Natalya Lutsenko 550 milyon dolarlık servetiyle ikinci sırada bulunuyor. Çocuk maması üretimi yapan Progress Kapital şirketi yöneticisi Olga Beyatseva 400 milyon dolarla en zengin 3. iş kadını oldu.

Rusya’nın en zengin 20 kadınının yer aldığı listede yaş ortalaması 52 ve 20’inci en zengin kadının serveti ise 60 milyon dolar.

Bahetle market zincirleri sahibi Muslima Latıpova, Kasperski Labaratuvarı kurucu ortağı Natalya Kasperskaya, Taif şirketi ortağı Guzeliya Safina, S7 havayolu şirketi yönetim kurulu başkanı Natalya Fileva ve Lukoil Petrol Şirketi Başkan Yardımcısı Lubov Hoba ilk ona girmeyi başardı.

Forbes Dergisi’nin Rusya versiyonu tarafından açıklanan listede bürokraside çalışanlar bulunmuyor. Ayrıca, zenginler sıralaması yapılırken, şirketlerin pazar sermayesine göre değerlendirme yapıldı.